Únor 2010

Sympaticky, ale bez medaily.

28. února 2010 v 8:34 | miska_(ŁoŁ) |  ♥ aktuality zo sveta.....info♥

Slovensko - Fínsko 3:5.
Súboj o bronz sa niesol opäť v znamení úspešných slovenských presiloviek. Aj tentoraz sme videli drvivý záverečný tlak, no aj tentoraz nám zápas priniesol smutný koniec. Slovensko v druhom medailovom súboji prehralo s Fínskom o dva góly, hoci po dvoch tretinách sme mali dvojgólový náskok. Hokejová šťastena sa však od nás v nesprávnej chvíli odvrátila a Fíni dokázali otočiť nepriaznivý stav v priebehu troch minút a v závere odolali niekoľkým slovenským šanciam. Po striebre z Turína si tak odnášajú bronz z Vancouveru, kým naši idú domov nezaslúžene bez medaily.

Dalši zapas !

27. února 2010 v 14:06 | miska_(ŁoŁ) |  ♥ Moje Keci♥
Newadii.Prehrali sme s domacou kanadou ale v peknom skore 3:2. Ale ku somncu to vizeralo že budeme remizovať no 2 min. na natone nestačili. Po 1 gole sme sa nabudili a letali ako šialeni,ako keby si dali energetiský napoj.Ale bol pekne sa pozerat na taky pekny zápas.Verila som našim hokejistom,že sa pokusia vihrat nad Kanadou ale nevadi že nevihrali.Teraz budu bojovať FINSKOM o 3. miesto.Ved ukazali v tom zapase že čo je v nich a,že nie su TIM STARCOU!!

Canada - Slovakia
3:2

Autor : miška_(ŁoŁ)

Naš skvelí brankar s uspešnostou 42.43% !

Slovensko! Slovensko!

25. února 2010 v 16:33 | miska_(ŁoŁ) |  ♥ Moje Keci♥
Hurááááá...!
Dnes rano o 6:00 sme hrali dôležití zápas so Švedskom.
A vyhrali sme 4:3 , tesne ale bol to skvelí zápas!!
V sobotu o 3:30 hrame další zápas s domacou Kandou!

Prepíšte dejiny, sme v semifinále!!!
Víhra chutí sladko!!!

Kolky budeme 4. , 3. ,2. alebo získame zlato?

Slovenskí hokejisti nastúpili vo štvrťfinále olympijského turnaja proti obhajcom zlatej medaily zo Švédska. V slovenskom tíme chýbal Ľuboš Bartečko, ktorému v zápase s Nórskom obranca Tollefsen rozbil hlavu.(Fuuuj) V úvodnej tretine gól nepadol a tak bolo všetko otvorené. Zápas sa začal slovenskou šancou, keď sa Marián Hossa a Tomáš Kopecký rútili v prvej minúte na jediného švédskeho obrancu, ale Hossova prihrávka na Kopeckého nebola úplne presná a tak Kopecký zakončoval z uhla, čo nerobilo Lundqvistovi problémy. Potom sa pokračovalo v opatrnom tempe, obe mužstvá si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, ale ani jedna nevolala po góle. V polovici úvodnej časti prišli tri vylúčenia v krátkom slede, ale ani tie skóre nemenili. Aj naďalej súperi čakali na chybu súpera a keďže ani jeden z nich výraznejšiu neurobil, skóre bolo po prvej tretine bezgólové.

"Slováci sú nevyspytateľným tímom. Majú skvelého brankára a nemôžeme ich brať na ľahkú váhu," uviedol pre švédske médiá Lundqvist, ktorý v doterajších dvoch vystúpeniach na turnaji neinkasoval ani gól. "Neočakávam, že to potrvá po celý turnaj, ale je to dobrý pocit, keď sa vám darí,".