O natáčaní Kobry11

31. května 2009 v 15:32 | miska
Celé natáčení Cobry 11 financuje německý televizní gigant RTL Television. O produkci seriálu se stará firma Action Concept a její hlavní postava mistr kaskadérského řemesla Heramnn Joha, který se vyučil kaskadérskému řemeslu v britské skupině Hell Drivers, vymýšlí pro seriál ty nejnebezpečněji vyhlížející kaskadérské kousky. Při natáčení se na place ochomítá na 100 lidí a ti všichni včetně herců musí pro perfektní výsledek záběrů udělat takřka možné i nemožné. Na natáčení spolupracují i největší německé automobilky jako jsou BMW, Mercedes-Benz atd. Díky této spolupráci je možné liklidovat jedno auto za druhým, což hlavně dokládá semirova služební BMW. Jelikož natáčení je velmi drahá záležitost, jedna epizoda stojí až 8 mil. Kč, jsou další auta kupována z autobazarů. Všechny dráhy "letících aut" musejí být naprosto přesně vypočítány a připraveny tak, aby se záběr povedl napoprvé. Cobra 11 ve světě akčních seriálů velkým pojmem, a proto se při jejím natáčení využívá té nejmodernější techniky až ve filmovém ráji - Hollywoodu. Natáčení nejčastěji probíhá v okolí Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu, Hürtu a Koblence. Město Hürt je hlavním sídlem firmy Action Concept a zde v jejich budově má Cobra 11 svou stanici. V této budově také probíhá příprava na celé natáčení. Zde se upravují a předělávají vozy přímo pro potřeby akčních scén. Za touto budovou se nachází velké parkoviště, kde jsou "uskladněna" všechna auta, která byla v Cobře 11 k viděnía nebyla sešrotována. Auta, která již nelze použít pro další natáčení putují přímo do šrotu! U tohoto parkoviště je také kousek dálnice na kterém se točí menčí scény. Na německých dálnicích nejsou žádnou vyjímkou uzavírky dálnice kvůli natáčení.
Seriál se točí na 16milimetrový film. K natáčení se používájí tzv. Crashboxy, díky kterým je možné zabírat akce z bezprostřední blízkosti. Kvůli velkým nákladům se scény musí povést napopvé a jsou snímány až 16 kamerami. Celé natáčení zajištuje německá firma Action Concept Ve firmě pracují mladí lidé, kteří srší nápady což je na seriálu znát. Ty nejnebezpečněji vyhlížející kousky vymýšlí sám mistr svého kaskadérského řemesla Hermann Joha. Při natáčení se kolem ochomítá na 100 lidí a odevšech se očekává plné nasazení. Při náročných akčních scénách se využívá digitální technika. Ty nejnáročnější kousky vznikájí v americe na počítačích Hollywoodské firmy Dreamscape a díky tomu je Cobra 11 jedním z nejlepších seriálů na světě.
Cobra 11 se začala vysílat v Německu roku 1996, kde její pilotní film "Bomby na 92 kilometru" sledovalo přibližně 10 000 000 diváků. Seriál i nadále láme rekordy sledovanosti. Jeho průměrná týdení sledovanost v Německu je 6 000 000 diváků. Cobra 11 si získala své příznivce i v zahraničí. S velkým úpěchem se již vysílá v 17 zeních celé Evropy.
Ty nejnáročnější kaskadérské kousky spolykají na jednu epizodu až 250 000 euro. Od roku 1996, kdy se Cobra 11 začala natáčet, skončilo ve šrotu přes 500 aut. Každá epizoda si vyžádá od 5 do 20 automobilů. Ty jsou převážně kupovány z autobazarů za pár "šlupek" a nebo pro potřeby natáčení darují přímo výrobci jako zkušební vozy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miska miska | 31. května 2009 v 16:50 | Reagovat

fakt super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
//KOPIRUJ IBA S IKONKOU//
©2010
...
 Pixels BlogU:


Zapsala sem sa do: